top of page

Podsumowanie Women Leaders

Pierwsza edycja cyklicznej konferencji Women Leaders odbyła się w Warszawie 22 listopada 2024 roku. ponad 200 osób dołaczyło przy okazji do bezpłatnego klubu biznesowego Women on Boards, zainaugurowanego podczas wydarzenia.

 

Tematem jednego z Paneli dyskusyjnych konferencji Women Leaders był potencjał wdrożenia dyrektywy unijnej Women on Boards w polskich spółkach i przedsiębiorstwach oraz administracji publicznej.

 


Na zdjęciu od lewej: Agnieszka Korzeniewska, prezeska Zakładu Poligraficznego Pol-Mak, Iva Georgijew z Deloitte, Agnieszka Okońska członkini zarządu w Stoen Operator, Magdalena Bezulska prezeska Veolia term i Aleksandra Smyczyńska z E.On


Równość w zarządach: potencjał dyrektywy Women on Boards w dużych spółkach – jak kobiety i firmy mogą się przygotować do nowych przepisów. Celem dyskusji była identyfikacja praktycznych kroków, jakie muszą podjąć firmy i kobiety, aby skutecznie dostosować się do nowych przepisów. Panelistkami były Prezeska Magdalena Bezulska z Veolia Term, Agnieszka Okońska z Stoen Operator, Agnieszka Korzeniewska z Zakładu Poligraficznego Pol-Mak, Iva Georgijew z Deloitte i Krzysztof Janiak z Deloitte.

Dyskusję moderowała Aleksandra Smyczyńska z E.On. Wydarzenie otworzyła Dominika Hofman, Przewodnicząca ds. Rozwoju klubu Women on Boards.


Inicjatorką i organizatorką wydarzenia jest Kamila Król, prezeska Europejskiej Fundacji Inwestycji Zrównoważonych i Agencji City, organizującej m.in Polski Kongres Klimatyczny i Forum Liderów PPP. Inicjatorka i organizatorka konferencji i kongresów dotyczacych najwiekszych na polskim rynku inwestycji sektora publicznego i prywatnego, z udziałem dużych podmiotów, Komisji Europejskiej i instytucji zagranicznych.


Na zdjęciu od lewej: Iwona Sierżęga, członkini zarządu Polenergia SA, Kamila Król, prezeska EFIZ i Magdalena Bezulska, prezeska zarządu Veolia Term

 

Celem panelu była identyfikacja praktycznych kroków, jakie muszą podjąć firmy i kobiety, aby skutecznie dostosować się do nowych przepisów. Podczas dyskusji omówiono nowe przepisy i ich wpływ na funkcjonowanie zarządów w dużych spółkach, potencjał dyrektywy dla wzmacniania równości płci w zarządach, jak firmy mogą przygotować się do wdrożenia nowych przepisów? Jak kobiety w korporacjach i instytucjach mogą przygotować się na objęcie stanowisk zarządczych? Rola kultury organizacyjnej w promowaniu różnorodności na poziomie zarządczym. Monitorowanie i ocena postępów we wdrażaniu dyrektywy. Potencjalne wyzwania i opór wobec wdrożenia dyrektywy. Polityki publiczne i wsparcie rządowe dla firm i kobiet. 

 

 

Konferencja będzie odbywać się cyklicznie i jest ona nieodpłatna dla uczestników. Jest to wydarzenie dla kobiet profesjonalistek, które pragną promować przedsiębiorczość i leadership kobiet, dzielić się swoim doświadczeniem biznesowym oraz rozwijać umiejętności, inspirować innych i dzielić się wiedzą. Wydarzenie kierowane jest również do mężczyzn podejmujących decyzje osobowe w zarządach.

 

To wyjątkowa okazja, aby spotkać się z liderami i liderkami z różnych sektorów, którzy odgrywają kluczowe role w świecie biznesu, nauki, technologii, mediów oraz wielu innych dziedzin.

 

Wierzymy, że wymiana doświadczeń, dzielenie się inspiracjami oraz współpraca pomiędzy uczestnikami tej konferencji pozwoli na skuteczne osiąganie celów biznesowych oraz będzie inspiracją dla rozwoju firm i osobistych kompetencji liderek lub wyznaczania nowych ścieżek rozwoju.

 

Comentários


bottom of page